دکتر کاوه کریمی راد

متخصص پوست ، مو ، زیبایی و لیزر

تزريق ويتامين ای جهت حجيم نمودن لب ها

مدتی بود به صورت جسته و گریخته خبرهایی از تزریق ویتامین E در لب برخی از دوستان پرسنل مطبم و بدشکل شدن لب قربانیان آن می شنیدم ولی چون باور اینچنین اقدامی آنهم در منزل و… برایم دشوار بود سریعا آنرا از ذهن خود پاک می نمودم.

تا امروز وقتی دختر خانم ١٦ ساله مراجعه کننده به مطب از روی صورت خود ماسکی که برای استتار استفاده نموده بود را برداشت ناگهان از وحشت خشکم زد. لب ها تبدیل به دو توده برجسته و متورم قرمز رنگ شده بود و نامبرده از درد شدید از یکماه قبل به دنبال تزریق توسط خانم همسایه شکایت داشت. در معاینه توده های متعدد گرانولوم ناشی از واکنش بدن به ماهیت روغنی ویتامین ائی ملموس بود و باعث تشدید درد در حین معاینه می گردید. سوْال مهم دختر از من زمان بهبودی و رفع مشکلش بود و سوْال بزرگ من چگونگی اطمینان او به فردی غیر پزشک برای انجام یک اقدام غیرعلمی بود!؟

در بررسی هائی که در مراجع پوستی انجام دادم متوجه شدم که دو تا سه مقاله بعد از سال 2014 از گزارش تزریق ویتامین E و A به نیت حجیم نمودن لب وجود دارد که نکته مشترک همگی تزریق توسط افراد غیرپزشک و ایجاد عوارض شدید ناشی از این اقدام به صورت تورم شدید، توده های دردناک زیر پوست و مخاط، قرمزی، اختلال در ظاهر فرد و عوارض روحی و روانی ناشی از این اقدام بود.

درمان های موجود نیز با محدودیت در پاسخ دهی همراه است و در برخی در نهایت نیاز به جراحی و تخلیه گرانولوم های ناشی از تزریق این مواد گزارش گردیده است که نتیجه ناشی از آن مسلما باعث افزایش زیبائی فرد قربانی نخواهد بود و هزینه های فراوانی درپی خواهد داشت.یکی از بیماران بیش از دو سال بود که با این مشکل درگیر بود و بیمار دیگر به بیش از بیست متخصص در انگلستان جهت رفع مشکل خود مراجعه نموده بود، که عکس آنها در این پست مشاهده می شود.

توجه داشته باشید که ویتامین های محلول در چربی مانند E و A به هیچ وجه در هیچ کشوری به عنوان یک داروی مجاز حجم دهنده لب یا صورت شناخته نشده است و حجم های ایجاد شده در اثر تزریق آنها در واقع واکنش بدن نسبت به ورود یک ماده خارجی و عارضه ناشی از این اقدام غیرعلمی می باشد.لطفا در انجام اقدامات زیبائی مراقب باشید که چهره خود را قربانی پروسه های غیرعلمی، پرعارضه و در مواردی غیر قابل درمان ننمائید.عکس های موجود در این پست مربوط به برخی عوارض تزریق ویتامین ائی در لب بیماران غیر ایرانی می باشد و به دلایل اخلاقی امکان استفاده از عکس بیمار ما وجود نداشت.


آدرس مطب :
اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، مجتمع ایران زمین ، طبقه دوم


تلفن : 03131315735

همراه : 09134101397