دکتر کاوه کریمی راد

متخصص پوست ، مو ، زیبایی و لیزر

کاربرد بوتاکس

رفع خط اخم
به طور طبیعی با افزایش سن، تماس با نور آفتاب، قوه جاذبه و فعالیت عضلات صورت در اثر خندیدن، صحبت کردن، گریه کردن و اخم کردن، خطوط و چروک هایی در چهره ایجاد می شود. فیلر ها (مواد پر کننده) این خطوط شامل کلاژن، هیالورونیک اسید، چربی و کلسیم هیدروکسی آپاتیت می باشند که درمان اصلی غیرجراحی محسوب می شوند. روش های جراحی شامل جراحی لیفت، درم ابرژن، لیزر و پیلینگ های شیمیایی عمیق می باشند. خط اخم بین ابروها در اثر فعالیت بیش از حد عضلات ابرو ایجاد می شود و در هنگام تمرکز معمولاٌ از این عضلات استفاده می شود. با کشیدن ابرو به سمت داخل فرد عصبانیت، اضطراب و کانفیوژن خود را نشان می دهد. تکرار این حالات باعث ایجاد خط اخم ماندگار حتی در مواقع عادی می شود. طبیعی کردن فعالیت بیش از حد عضلات ناحیه ابرو منجر به حذف این ظاهر عبوس می گردد.

رفع خطوط پاکلاغی کنار چشم
خطوط شعاعی کنار چشم ها که در اثر خندیدن، لبخند زدن یا جمع کردن چشم ها ایجاد می شود برای برخی از افراد بسیار نگران کننده است. در گذشته به علت قوی بودن عضلات ایجاد کننده این خطوط هیچ روش دارویی یا جراحی جهت رفع این مشکل وجود نداشت. حتی با انجام پیلینگ های شیمیایی عمیق یا لیزر این خطوط به سرعت بر می گشتند. امروزه بوتوکس با مهار فعالیت عضلات دور چشم به عنوان روش مؤثر جهت درمان این خطوط به کار می رود . مدت ماندگاری بوتاکس در این ناحیه کمتر از سایر نواحی و حدود 2 تا 3 ماه است .

رفع خطوط افقی پیشانی و بالا بردن ابروها
برخی از افراد از عضلات پیشانی خود برای بالا بردن ابرو یا حین صحبت کردن استفاده می کنند. غلظت کم دارو می تواند خطوط پیشانی را برطرف کند. این روش میتواند جایگزین روش جراحی بدون ایجاد اسکار محل جراحی باشد . از مزایای تزریق دارو در پیشانی بالا رفتن دم ابروها و افزایش فاصله ابرو از چشم است . سایر کاربردهای بوتاکس در پوست برخی از افراد کاندیدای درمان با بوتاکس در پایین صورت و گردن هستند. عضلات این ناحیه نیز در هنگام صحبت کردن ، خندیدن و غذا خوردن بسیار فعال می باشند. افزایش سن باعث ایجاد خطوط در این ناحیه و نیز از بین رفتن چربی این قسمت می شود. اکنون درمان با سایر متد جدیدتر و ماندگارتر جایگزین تزریق چربی در این ناحیه شده است.

به طوری که امروزه استفاده از فیلرهایی چون هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی آپاتیت در حذف خطوط قسمت پایین صورت و نیز برجسته نمودن گونه لب مقبولیت بیشتری دارد.گاهی از بوتوکس جهت بهبود برخی خطوط پایین صورت و خطوط عمودی گردن استفاده می شود. از سایر موارد کاربرد بوتاکس رفع عضلات برجسته دور چشم ، خطوط روی بینی ، خطوط خنده و غم ، افتادگی نوک بینی ، لثه های هویدا ، خطوط دور دهان ، خطوط چانه ، گرگرفتگی بینی و صورت و … می باشد . یکی از کاربردهای مهم این دارو درمان تعریق زیاد ( هیپرهیدروز) می باشد ؛ بیشترین کاربرد در درمان تعریق زیاد زیر بغل (آگزیلا) می باشد که از سال 2004 در آمریکا مجاز شده است . از بوتاکس جهت کاهش تعریق کف دست و کشاله ران نیز استفاده می شود . فواصل درمان معمولاٌ هر6 تا 12 ماه یکبار می باشد


آدرس مطب :
اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، مجتمع ایران زمین ، طبقه دوم


تلفن : 03131315735

همراه : 09134101397